Nasza misja:

Dostarczanie wiedzy z zakresu jakości, środowiska i BHP oraz jej implementacja w postaci niezawodnego systemu
Nasz zespół tworzą konsultanci wyspecjalizowani w obszarze jakości, środowiska oraz bezpieczeństwa pracy, łączący znajomość wymagań standardów ISO i innych oraz przepisów prawnych w tych obszarach z umiejętnością ich praktycznego odniesienia do kultury i zakresu działalności danej organizacji. Wspólnie z przedsiębiorstwem poszukujemy praktycznego sposobu spełnienia tych wymagań.
Robert Olewniczak

Robert Olewniczak
założyciel Grupy Konsultingowej RID

Gdy w 1998 roku rozpoczynaliśmy działalność, certyfikaty systemów zarządzania były traktowane przez młode polskie firmy jak przepustka na otwierający się europejski rynek. Dziś wielu naszych klientów jest na tym rynku pożądanymi dostawcami, oferującymi wyroby o najwyższej jakości. Problemów jednak nie ubywa. Rzeczywistość przynosi nowe wyzwania. Obok jakości niezmiernie ważna stała się świadomość wpływu organizacji na środowisko oraz bezpieczeństwo pracowników. Nadal aktualne są wymagania, jakie stawiają przedsiębiorstwu normy ISO, choć w zmieniającym się otoczeniu trzeba szukać ciągle nowego, bardziej efektywnego podejścia do ich spełnienia.

Piotrek Olewniczak

Piotr Olewniczak
konsultant w obszarze jakości

Dla mojego pokolenia europejska pozycja polskich firm jest już oczywistością, ale i zadaniem. Jako sympatyka austriackiej szkoły ekonomii fascynuje mnie ludzkie działanie i jego efekty. Dużą satysfakcję w mojej pracy daje mi możliwość współdziałania z ciekawymi ludźmi tworzącymi barwny sektor MŚP.

Anna Olewniczak

Konsultantka w obszarze ochrony danych osobowych. Zajmuje się również organizacją projektów, komunikacją oraz badaniem potrzeb i opinii klientów. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów Public Relations na Politechnice Gdańskiej.

Katarzyna Mokwińska–Marciniak

Konsultantka i audytorka specjalizująca się w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy oraz jakości. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Audytorka systemów zarządzania zgodnych z ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001 oraz specjalista ds BHP.

Adrian Podsiadły

Konsultant systemów zarządzania, specjalista ds. BHP i środowiska, ekspert w obszarze wymagań prawnych w zakresie BHP i środowiska. Audytor systemów zgodnych z ISO 9001, ISO 45001, ISO 14001, absolwent Państwowa Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Szymon Olewniczak

Programista zajmujący się rozwojem narzędzi DokuWiki, pracownik naukowy Wydziału Informatyki i Elektroniki Politechniki Gdańskiej.